از نگاه دانش پزشکی پارسی و طب سنتی، هر فصل مزاجی دارد و در یک اقلیم معتدل و به نسبت دیگر فصول سال، مزاج فصل بهار، گرم و مرطوب در حد اعتدال بوده و به سبب اعتدال مزاج و لطافت، مقوی قوا می‌باشد و به دلیل اینکه این فصل، مناسب مزاج روح است، موجب تقویت آن می‌گردد.

مزاج ها در فصل بهار

این فصل برای همه سنین مناسب است و به‌ویژه برای پیران و صاحبان مزاج سرد و خشك، مناسب‌ترین فصل زندگی و مایه آسودگی جسمی و تندرستی می‌باشد

 

طب سنتی و تغذیه در فصل بهار

در طب سنتی بهترین رژیم غذایی فصل بهار، برای تقویت سیستم ایمنی و قوای جسمی کودکان، خوردن سوپ جو، ماءالشعیر طبیعی و چلو گشنیز با گوشت جوجه‌خروس (به‌جای گوشت قرمز) است.

همچنین توصیه شده در این فصل، به جای آب، عرق کاسنی، عرق خرفه یا عرق شاهتره بنوشیم و به فرزندان‌مان بدهیم.

در فصل بهار باید از زیادخوردن غذاهای خون‌ساز (مانند شیرینی‌ها، آجیل، کیک و خامه زیاد)، پرهیز و مصرف انواع گوشت را تا اندازه‌ای کم کرد.

در متون طب ایرانی از غذاهایی مانند آش‌های ساده، بورانی اسفناج، بورانی شبدر و یونجه، کاهو سکنجبین، سمنو،‌ آش شبدر و قره‌قروت، و... به‌عنوان بهترین و سبک‌ترین غذاهای ایرانی برای فصل بهار نام برده شده که انرژی پایه و ویتامین مورد نیاز بدن را تأمین می‌کنند ولی خاصیت غذایی کمتری دارند.
مصرف این غذاها موجب پاکسازی خون و تقویت اعصاب و قوای بدن می‌شود.

از طرفی در فصل بهار، مصرف حبوباتی مانند ماش، نخود فرنگی و جو نیز از سوی حکمای پزشکی پارسی توصیه شده است.

توصیه ابن سینا برای فصل بهار

اگر به پیروی از ابن‌سینا در رسالۀ پارسی رگ‌شناسی، قلب را «دل»، و روح طبّی را «جان» بخوانیم، آنگاه فصل بهار، فصل شادابی «دل و جان» خواهد بود.
پس برای تقویت «دل و جان»، در روزهای نخست بهار، به‌ویژه در هنگامۀ بردمیدن گل‌ها و شکوفه‌ها و پس از بارش باران، تا آنجا که می‌توانید از هوای پاک و خنک و سبک، برای اعتدال‌بخشیدن به قلب و روح طبی بهره‌مند شوید.
هرگاه می‌توانید، به دشت و کوهسار و بوستان بروید یا دست‌کم پنجره‌ای به هوای آزاد بگشایید و ریه را با دم و بازدم‌های ژرف، از هوای پاک آکنده کنید و آن را به «قلب» بفرستید؛ از تنفس‌های سرکوب‌شده و سطحی دوری کنید و هیچ هوای مردۀ تهویه‌نشده‌ای در ریه باقی نگذارید.
بدین‌ترتیب پس از چندی، تنی نیرومندتر و جانی تازه‌تر خواهید داشت؛ دل و دِماغی شاداب‌تر به دست خواهید آورد و حافظه و تمرکز و نیروی بیشتری فراهم خواهید آورد.

و یادتان باشد که برای دست‌یابی به چنین هدف‌های بزرگ و ارزشمندی، هیچ زمانی بهتر از بامدادان و خنکای سپیده‌دم نیست؛ پس سحرخیز باشید و چُست و چابک به کوهنوردی و راه‌پیمایی در طبیعت خداوند بپردازید؛ و البته که سکوت شامگاهان را هم از دست ندهید. (بر پایه نوشته‌ای از دکتر مجید انوشیروانی)

خارش گلو،عطسه و حساسیت فصلی

خارش گلو از شایع‌ترین و شاید آزارنده‌ترین علایم حساسیت فصلی یا آلرژی است.

برای درمان این عارضه حساسیت فصلی ، می‌توانید چند گرم گل بنفشه و شکرتیغال (حدود یک قاشق غذاخوری از هر کدام) را در ۲ لیوان آب ریخته و روی حرارت ملایم بجوشانید تا یک لیوان آن باقی بماند. سپس آن را صاف کرده و شب پیش از خواب میل کنید.
افرادی که خارش گلوی‌شان خیلی زیاد است، می‌توانند صبح ناشتا نیز یک لیوان دیگر از این دم‌نوش گیاهی بنوشند.

عطسه بهاره
برای درمان عطسه‌های زیاد ناشی از حساسیت فصلی، می‌توانید روزی ۲ بار، با روغن بنفشه درون حفره‌های بینی و روی پیشانی خود را چرب کنید.
همچنین لازم است مصرف انواع ادویه، غذاهای سرخ‌کردنی، شکلات و قهوه را در فصل بهار به حداقل برسانید.

منبع:

کانال پیام تندرستی آقای دکتر ناصر رضایی پور

https://telegram.me/tandorostan