علت سردی رابطه و بعضی از مواردی که باعث سرد شدن و گاهی خاموشی میل جنسی در مردان می­شود:

علت سردی رابطه را می توان به این صورت خلاصه کرد

  • زن­هایی که به گونه­ ای رفتار می­کنند که گویی از معاشقه و روابط جنسی خوششان نمی آید.

«همسرم طوری رفتار می کنه، انگار مشکلی دارم که از روابط جنسی لذت می­برم. انگار حیوانی هستم که کمتر تکامل یافته و این که او خیلی متعالی و بی نیاز است.»

«همسرم طوری رفتار می کند انگار در حقم لطف می کنه. من از این رفتارش متنفرم، البته هیچوقت چیزی نمیگه، اما مطمئنم پیش خودش فکر می کنه: «آه این بار هم آنچه را که می خواهی بهت می­دم تا یکی دو هفته از دستت خلاص بشم و بتونم راحت باشم.»

«همسر قبلیم می­ترسید به من نشون بده چقدر از عمل جنسی خوشش میاد. می ترسید کثیف جلوه کنه. اونو تحمل می کنه ، نگران بود، فک کنم یه بدکاره است که از روابط جنسی لذت می برده. این کارش باعث می شد احساس کنم یک آشغال به تمام معنی هستم که مدام اونو با تمایلاتم آزار می دم،تمایلاتی که به نوعی انحراف و نابهنجار هستند.»

  • زن­هایی که هیچوقت شروع کننده نیستند.

«از این که همیشه شروع کننده هستم، خسته شدم . چون این حالت منو در وضعیتی قرار میده که ریسک کنم و ممکنه از جانب زنم دفع بشم و احساس ترک شدگی بکنم»

«احساس می کنم همسرم از این راه منو تحت کنترل خودش گرفته و از رابطه جنسی به عنوان یک اهرم به منظور قرار دادن من در موضع ضعف و نیازمند بودن استفاده می کنه. چرا که اون هیچوقت نیازی از خودش نشان نمیده و هرگز شروع کننده نیست. می دونم اون هم خوشش میاد اما من همیشه منتظر می مونه تا من شروع کنم و این منو عصبانی می کنه»

  • زن هایی که نسبت به بدن مرد ها شناخت کافی ندارند.

«همسرم با خجالت ،شرمندگی و کنجکاوی تمام طوری به من دست می زنه انگار یک شی ء باستانی را وارسی می کنه. انگار هرگز چنین موردی ندیده یا راجع به اون چیزی نشنیده؛ درحالی که من می دونم شنیده. هیچوقت معاشقه ما حتی به پایان هم نمیرسه. او طوری منو سرد می کنه که دیگر نمی توانم ادامه بدم.»

چرا این رفتار مرد ها را سرد می کند؟

  • این رفتار باعث می شود مرد احساس کند تنها یک وسیله ارضاء است، نه انسانی که او را دوست دارند و به او عشق بورزند و می خواهند با او عشق بازی کنند
  • این رفتار باعث می شود مرد احساس کند ، همسرش او را دوست ندارد و در این رابطه که چگونه او را تحریک کند شناخت و آگاهی کافی ندارد و یا آموزش لازم را ندیده است.
  • هنگامی که زن بی­احساس یا به به دور از هرگونه اعتماد به نفس به آلت و سایر اندام­های مرد   دست بزنید، باعث می شود احساس کند همسرش آلت او را دوست ندارد. و در کل برای خود او (مرد) نیز اهمیتی قایل نیست. مردها برای آلت و نرینگی جنسی خود هویت قائلند.آن­ها هرگونه رفتار زن را با آن(آلت) به منزله رفتار با خودشان تعبیر می­کنند.
  • زن هایی که بار مسئولیت رسیدن به اوج لذت جنسی را تماما به عهده شوهرشان می گذارند.

«همسرم منو دیونه کرده همیشه احساس می کنم ، دارم امتحان رانندگی می دم و همیشه هم مردود می شم. همیشه نگرانم که نتونم اونو به اوج لذت جنسی برسونم.»

  • زن هایی که در رختخواب مثل پلیس رفتار می کنند.

«همسرم مدام به من دستور میده چه جوری لباس هاشو در بیارم می گه اینجوری نه، اول این، آرومتر، اول جواهراتم و با دقت اون­ها را روی میز بذار. از همین جاست که نسبت بهش سرد میشم .اون واقعا معتاد به کنترل دیگرانه. حتما باید به من بگه که می بایست چه جوری این کارها رو انجام بدم «آرومتر، تندتر، نه، آرومتر، حالا خوب شد، حالا یه خورده برو اون طرف، احساس می کنم با یه افسر راهنمایی ازدواج کرده ام. چه ضد حال!»

  • زن­هایی که زیاد مراقب بهداشت، سلامت، و زیبایی خود نیستند.

«از زن هایی که مدام تنلقات می خورند و شکایت می کنند که چقدر چاق شده اند و پوستشان ترک خورده است متنفرم.»

رعایت بهداشت و پاکی دستگاه تناسلی ،دهان و دندان ،نوع آرایش،نوع لباس خواب اصلاح صورت و رفع موهای زاید همگی در برانگیختگی همسر نقش مهمی دارند