علل سردی پاها هميشه ذهن كساني كه به اين حالت دچارند ، مشعول كرده است زيرا اين حالت به ويژه در فصول سرد سال بسيار آزاردهنده است.

علت سردي پا چيست؟

 

به گزارش بي باک به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ پاها مسائل مختلفی را در مورد سلامتی نقاط مختلف بدن در دل خودشان جا داده اند و باید به آن ها توجه بسیاری داشته باشید چرا که گاهی اوقات می توانند بیماری های مهم را برای شما آشکار کنند.

 اگر انگشتان پاهایتان همیشه سرد هستند، یکی از دلایل آن می‌تواند گردش خون ضعیف در این ناحیه باشد—مشکل گردش‌خون که ممکن است با سیگار کشیدن، فشارخون بالا یا بیماری قلبی در ارتباط باشد. تخریب عصبی دیابت کنترل‌ نشده هم ممکن است باعث سرد بودن پاهایتان شود. دلایل دیگر آن می‌تواند کم‌کاری تیروئید و کم‌خونی باشد. دکتر می‌تواند مشکلات مختلف را بررسی کند و دلیلی سرد بودن پاهایتان را به شما اطلاع دهد.

بی‌شک این مشکل، سندروم "راینود” است. این عارضه اغلب زنان و بیشتر، زنان لاغر را تحت تأثیر قرار می‌دهد. به علتی ناشناخته، جریان گردش خون در دست و پاها دچار اختلال می‌شود. به علت این جریان مختل شده، انگشت‌های دست و پا، سفید، سرد، بی‌حس و دردناک می‌شوند.

اگر سندروم راینود شما خفیف است، کافیست دست و پاهایتان را با دستکش و جوراب ضخیم، خوب بپوشانید در غير اين صورت به پزشک متخصص مراجعه نماييد.

نکته: در روزهاي سرد پاها نیز بسیار سرد می شوند اما گاهی اوقات در گرم ترین شرایط نیز ممکن است پاهای بسیار سردی داشته باشید. این مشکل در خانم های بالای 40 سال بیشتر رخ می دهد. گاهي این سرد شدن پا نشانه ای از وجود بیماری تیروئید است و بهتر است خیلی زود به پزشک معالج رجوع کنید.

منبع:

shahrekhabar.com