شاید بتوان‌گفت شایع‌ترین بیماری بشر به‌ویژه در فصل سرما، سرماخوردگی است که به‌خاطر کاهش کارایی و بهره‌وری شخص، آزارنده است، مصرف دارو را افزایش‌می‌دهد و زندگی عادی را دچار اختلال می‌کند.

 

باید بدانیم که سرماخوردگی یک بیماری واحد نیست و متخصصان می‌گویند سرماخوردگی، مجموعه‌ای از علایم خفیف تا شدید است که دست‌کم ۱۰۰ عامل ویروسی و باکتریایی در بروز آن نقش دارند. به همین خاطر واکسن‌های آنفولانزا - که تعدادی از سوش‌های میکروبی شایع را پوشش‌می‌دهند- ممکن است تاثیر جدی در مهار بیماری نداشته‌باشند.

اما خوب است بدانید از نگاه طب ایرانی، روش‌های ساده‌ای برای پیشگیری و درمان سرماخوردگی و آنفولانزا وجوددارد که کم‌هزینه، دردسترس و سالم بوده، خواص تغذیه‌ای فراوانی هم دارد و همچنین کاربست آن برای بیشتر افراد، به‌ویژه کودکان، دشوار نیست.

 نوشیدن شربت عسل و آبلیمو را برای پیشگیری از این بیماری در فصول  پاییز و زمستان، می‌توان به همه توصیه‌کرد. 
عسل خاصیت ضدباکتریایی، ضدویروسی و ضدقارچی دارد و با آبلیمو که خاصیت آنتی‌اکسیدانی و ضدعفونی‌کننده دارد، تاثیرات خوبی در مقاوم‌سازی بدن در برابر این بیماری ایجادمی‌کند.
مصرف منظم این شربت خوشمزه (به‌ویژه صبح ناشتا) ضمن تقویت سیستم ایمنی و کاهش احتمال ابتلا به سرماخوردگی‌ها و دیگر بیماری‌های عفونی، سطح سلامت تغذیه‌ای افراد را هم بالاخواهدبرد.

یک قاشق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب ولرم حل‌کرده، یک قاشق آبلیموی تازه به آن بیفزایید و هر روز صبح ناشتا، نوش‌جان کنید. 

 افزودن یک گرم  بره_موم به این شربت، دو روز در هفته، با توجه به خواص ضدباکتریایی و ضدویروسی و ضدقارچی بره‌موم، سیستم ایمنی بدن را قوی‌تر خواهدکرد.
همچنین می‌توان به شربت_عسل یک قاشق چای‌خوری گرده_گل افزود و از خواص آنتی‌اکسیدانی گرده گل و مواد معدنی و ویتامین‌های موجود در آن بهره‌برد.
با توجه به تفاوت‌های مزاجی و فردی و...، توصیه‌می‌کنم برای مصرف مداوم و درمانی بره‌موم و گرده گل، حتما با پزشک متخصص  طب_ایرانی مشورت‌کنید.

مهندس ارشاد مرشدی
مدیرمسوول ماهنامه عسل‌درمانی

https://t.me/tandorostan